Elektronik Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Evden eve nakliyat tavsiyeleri sayfamızda her iki tarafın üstüne düşen görevleri ve dikkat edilmesi gereken konular

Evinizdeki elektronik ve hassas eşyaların paketlenmesi konusunda bilginiz yok veya az ise hemen bu makalemizi okuyun. 

Paketleme ve taşımaya hazır olduğunuz şeylerin hepsinde elektronik cihazlar ve elektronik cihazlar en endişe vericidir.

Bu hızlı kılavuz, elektronik cihazlarınızı büyük güne hazır hale getirmek için en iyi güvenlik yöntemini size anlatacaktır.

> Stereo Paketleme: Stereo’yu (veya herhangi bir elektronik cihazı) çıkartırken, hangi kablosunu nereye gideceğine daima dikkat edin. Bu yardımcı olursa, resim çekebilir veya maskeleme bandıyla etiketleyebilirsiniz. Kordonları, kaybetmemek için stereo bileşenlerle birlikte bir kutuya sığacak plastik bir torbaya koyun. Stereo kabarcık sargısı ile sabitlenmeli ve hoparlörler için yeterince geniş bir kutuya yerleştirilmelidir. Baskı önlemek için öne mukavva koymak en iyisidir.

> Televizyon ve Aparatları: Düz ekran televizyonunuz için orijinal kutusuna sahip değilseniz, teleskopik bir kutuya yatırım yapmalısınız. Bu özel nakliyat kutulrı, en yeni TV cihazlarını taşımak için sağlam ve güvenli bir yol sağlar. Daha yaşlı ve daha hantal modeller için ekran boyunca X deseninde yapışkan olmayan banda ve yumuşak sargıyla koruma katmanlarına güvenmeniz gerekebilir.

> DVD ve Görsel / Sesli Medya: Çoğu insan gibi iseniz, elinizde tutmak istediğiniz birkaç DVD, CD, kayıt ve diğer disk medyalarınız olabilir. Mümkünse, bu malzemeleri orijinal ambalajında ​​veya hasar görmesini önlemek için özel bir kapta saklayın. Dosyalarınızı daha taşınabilir elektronik sürümlere çevirerek dijital depolama alanına geçebilirsiniz.

> Bilgisayarlar: Yapmanız gereken en önemli şey taşımadan önce hassas bilgilerinizi veya kişisel fotoğraflarınızı / belgelerinizi yedeklemektir. Bu şekilde, yolda bilgisayara bir şey olursa, bilgisayarın en değerli parçalarını kaybetmeyeceksiniz. Tüm bileşenleri ayırın ve mümkünse orijinal kutularına koyun. Onlara sahip değilseniz, monitörün kabarcık sargısı veya diğer ağır tamponlarla emniyet altına alınmasını sağlayın. Ayrı bir kutuya yerleştirilmelidir (teleskopik kutu en iyisi) ve bilgisayarın kendisinden ayrı olarak taşınmalıdır.

> Yazıcılar : Mürekkep ve toner kartuşlarını kırılmadan ve dökülmelerinden kaçınmadan her zaman çıkarın. İdeal olarak, yazıcıyı orijinal kutusuna geri koymanız gerekir; Eğer elinizde yoksa kabarcık sargısı yeterince büyük bir kutuda çalışabilir. Gerekirse, yazıcı kafasını kartondan geçirerek nakliye sırasında çatlamamasını sağlayacak şekilde karton ile sabitleyin. 

> Elde Taşınabilir Aygıtlar: Tabletler, kameralar ve tabletler bazen bir kutuya atılabilir ve taşınan günlerde unutulabilir; bu nedenle bu öğeleri ayrı tutmak için elinizden geleni yapın. Bunları yerleştirmek için özel bir Kırılgan: Elektronikler kutusuna sahip olun ve her şeyin dikkatli bir şekilde sarıldığından ve ekranların korunduğundan emin olun. Bu cihazların birçoğu kişisel bagajlarınızda da taşınabilir, böylece ellerinizde kalırlar.

Çoğu zaman, elektronikle ilgili en büyük endişeler aşırı sıcaklıklara maruz kalma, statik ambalajlama ve kötü kullanım. Bu tür öğelerle uğraşan deneyime sahip hareket eden bir şirket işe alırsanız, bir öfke şansını büyük oranda azaltabilirsiniz.

bu yazıyı okurken paylaşın..

Bu yazıya puan verir misiniz?

Bu yazıya puan verir misiniz?


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir